הפקה וייצור של ביצי דגים מיובשות מסוג בוטרגה

בואו לראות כיצד מפיקים ומייצרים ביצי דגים מיובשות לכדי נקניק מדהים של בוטרגה.
לא פעם,  תוהים כיצד מייצרים ביצי דגים מיובשות . אולם לא מדובר על סוג רגיל של ביצי דגים מיובשות, אלא על סוג מאד ספציפי – ביצי הבוטרגה. מהם ביצי הבוטרגה? זהו סוג מאוד מיוחד של ביצי דגים מיובשות אשר כלל לא נראה כמו ביצי דגים! (אף על פי שיש להם בהחלט את הטעם ההולם). מדובר בסוג מיוחד של ביצי דגים מיובשות אשר נראות כמו פרוסה של נקניק מיובש. אכן, בתהליך הייצור וההפקה של ביצי דגים מיובשות אלו, מבצעים בהם תהליך של המלחה, ייבוש ועיצוב מחודש, על מנת שהם יקבלו גם את צורתם הייחודית, וגם את הטעם המלוח והחזק. בואו לראות איך מייצרים בדיוק ביצי דגים מיובשות אלה, וכיצד מתקבל בסוף נקניק הבוטרגה הטעים.

מהיכן לדוג אותם?
על מנת לייצר ביצי דגים מיובשות מסוג בוטרגה, יש צורך כמובן לדוג אותם ראשית. לרוב עושים שימוש בביצים של דגים נפוצים באגן הים התיכון כמו הטונה והבורי. לכן אגב, נפוץ מאד לראות ביצי דגים מיובשות מוגשות בארצות ים תיכוניות מובהקות כמו יוון ואיטליה, וכן גם במדינות צפון אפריקה. לאחר הדיג של ביצי דגים מיובשות, יש להתחיל בתהליך הייבוש וההמלחה. תהליך זה נמשך כמה ימים. במהלכם ביצי דגים מיובשות נמצאות תחת לוחות אש אשר לוחצים עליהם. תהליך זה מתרחש בחוץ, תחת קרני השמש, על מנת שהייבוש יהיה טבעי ככל האפשר (בגלל זה לוקח זמן עד שמכינים ביצי דגים מיובשות). את הייבוש עושים בתוספת כמות נכבדה של מלח ים, אשר מעניקים בסופו של דבר את הטעם המלוח עבור ביצי דגים מיובשות.
לאחר שהביצים הומלחו כמו שצריך, יש עדיין צורך להמשיך בתהליך הייבוש. בשלב זה חושפים עוד יותר ביצי דגים מיובשות אל מול השמש. בכך בסוף, הבוטרגה מקבלת את הצבע האדום הידוע שלה.

נקניק בוטרגה
הדבר האחרון שנותר לעשות עבור הפקה של ביצי דגים מיובשות, הוא לתת להן את הצורה המוכרת של נקניק הבוטרגה. איך מקיימים צורה זו? לוקחים ביצי דגים מיובשות ומושחים אותן בשעוות דבורים מיוחדת. השעווה הזו מעניקה להם מראה מבריק יותר, שנראה ממש כאילו מדובר בסוג של נקניק ביצי דגים מיובשות, או אפילו בנקניק יבש בשרי רגיל. כעת, ניתן לעשות מה שרוצים עם הנקניק של ביצי דגים מיובשות אשר נוצר. יש מי שאוהבים להגיש פרוסות בוטרגה מיוחדות. יש מי שאוהבים להכין מהן ממרח טעים, ויש מי שמגוררים אותן לחתיכות קטנות, על מנת שיהיה ניתן להכין פסטה עם ביצי דגים מיובשות. האפשרויות הן מגוונות מאד, והיום ברחבי העולם, וגם בישראל, מגלים את הקסם ואת הטעם המדהים של ביצי דגים מיובשות מסוג בוטרגה.